Sık Sorulan Sorular


Kategorilere ayrılmadı

Bir diploma almak için en esnek yol kuşkusuz evden çalışmaktır. Online Eğitim kaydolduğunuz kursa dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman kendi ritminizde internet ile eğitim almanızı sağlar!

Online Eğitim, Hollanda menşeli Ondernemersschool’a bağlı olup, Hollandaca, Fransızca ve İngilizce olarak, akredite edilmiş grup ve uzaktan eğitim kursları sunan Avrupa’da lider bir kurumdur. 10 yılı aşkın deneyimiyle kariyer hedeflerinize ulaşmanıza, farklı bir sektörde yeni bir kariyer edinmenize veya mesleki becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak kurslarımız şimdi de Türkçe olarak Avrupa’nın merkezinde verilmektedir. Geniş online kurs seçeneğimizle dersinizi Avrupa’daki bir okulda, seyahat etmeye gerek kalmadan kendi anadilinizde alabilir, sınavınızı başarıyla geçerseniz Avrupa’da bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

Online Eğitim, Ondernemersschool’a bağlı, Benelüks ülkelerinde önde gelen bir eğitim kurumudur. Kurumumuzun Hollanda, Belçika ve Fransa'da temsilciliği bulunmaktadır. Şu anda Türkiye'de temsilciliğimiz bulunmamaktadır ancak tüm kurslarımıza online olarak dünyanın her yerinden katılabilirsiniz. Kurslarımız MEB tarafından onaylı değildir ancak Avrupa'daki bazı kurumlar tarafından onaylıdır. Sınavınızı başarıyla tamamlamanız durumunda yurtdışından bir diploma almaya hak kazanırsınız.

Uzaktan eğitim alanında en geniş kurs seçeneklerinden birini sunuyoruz. Bununla birlikte, alanında en az 3 senelik iş tecrübesine sahip profesyonel eğitmenlerle çalışıyoruz. Bu, kurslarımızın sadece benzersiz değil, aynı zamanda özenle hazırlandığını garanti etmektedir. Online Eğitim’de kurslarımızın temini üzerine her gün eksiksiz çalışıyor ve kalitesini sağlıyoruz. Okulumuzda Pazarlamadan Araba Alım-Satım Uzmanlığına, Tasarımdan Moda ve Güzellik’e kadar uzanan geniş bir kurs seçeneği bulabilirsiniz.

İstediğiniz zaman evden çalışmaya başlayabilirsiniz. Kayıt işleminin ardından aynı gün kursunuza çevrimiçi başlatabilirsiniz. Basılı ders klasörünüz yani ders kitabınız postayla hızla adresinize gönderilir. Evde çalışmanın esnekliği sayesinde istediğiniz yerde ve zaman çalışabilirsiniz. Çevrimiçi bir platform aracılığıyla eğitmeninizden rehberlik alabilir, sorularınızı paylaşabilirsiniz. Böylece eğitiminizi yalnız tamamlamazsınız!

Evden çalışmanın en büyük avantajı esnekliktir. Nerede ve ne zaman isterseniz ders çalışabilirsiniz. Eğitiminizin hangi ritimde kadar sürececeğine (programın başlamasından sonra 5 yıl içinde sınava girebilirsiniz) karar verebilir ve eğitiminizi bir işle ve / veya aile yaşamınızla kolayca birleştirebilirsiniz!

Okul sıralarından doğrudan gelen ve halen başka bir yönde ilerlemek isteyen ya da bilgilerini genişletmek isteyen öğrencilerden, girişimci olarak çalışmak isteyen gençlerden, kariyerinin bitiminde olan 50’lili yaşlara kadar çok farklı bir kitleye sahibiz. Buna ek olarak, tamamen hobiye yönelik bazı kurslarımız da bulunmaktadır. Ebeveynlerin iznine bağlı olarak minikler de kurslarımıza katılabilir.

Online Eğitim Belçika'da uzaktan eğitim alanında tanınmış bir eğitim merkezidir. Bununla birlikte, merkezimiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir. ISO 9001:2015 ’in uygulanması, kuruluşun uluslararası standartlara uygun bir Kalite Yönetim Sistemi’ne sahip olduğunun, diğer bir ifade ile uluslararası normlarla çalıştığının bir göstergesidir. Ayrıca, güzellik ve bakım sektörüne dahil tüm eğitimler Wellnessfederatie tarafından onaylıdır. Merkezimizde alacağınız bir eğitim size Avrupa standartlarında bir eğitim ve diploma kazandıracaktır!

Burada diploma ve sertifika arasındaki farkı açıklamamızda fayda var. Eğer seçtiğiniz kurs düzenlenmiş meslek grubunda değilse, sınavı geçmeniz halinde tarafınıza iletilen başarı belgesi Avrupa’da diploma olarak geçer. Bir diplomanın değeri veya tanınması, eğitimden eğitime, ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Başlangıçta, ilgilendiğiniz kursun hangi ülkede hangi meslek grubuna ait olduğunu bilmeniz önerilir. Belçika’da, hükümet bazı mesleklere erişimi düzenlemektedir. Özellikle inşaat sektöründeki (tesisatçı, elektrikçi) bir takım meslekler düzenlenmiş meslekler kategorisindedir. Bu mesleklerle ilgilenen kişiler, onaylı meslek lisanslarını almak için Online Eğitim’e güvenebilirler. Bu durumda, Merkez Sınav Kurulu tarafından Belçika yerel dillerinden birinde düzenlenen bir sınavı geçmek için özel olarak hazırlanmış bir kursu takip edersiniz.

Belçika’da kendi işletmenizi mi kurmak istiyor musunuz? O halde yalnızca “Temel İş İdaresi” sertifikasına ihtiyacınız var. Bu sertifikayı, Flamanca-Türkçe ve Fransızca-Türkçe olarak çift dilli hazırladığımız Temel İş İdaresi (Bedrijfsbeheer) kursu ile hızla elde edebilirsiniz. İki dilde hazırlanan kursumuz, Merkez Sınav Kurulu tarafından Belçika’daki resmi dillerde hazırlanan sınavı geçmenizde sizi en iyi şekilde hazırlar. Gelişim ve hobi kursları da okulumuz tarafınca yapılan sınava dayalı diplomaya tabiidir. Düzenlenmemiş meslekler için de aynısı geçerlidir.

Herhangi bir ön koşul ya da ön diploma gerektirmeyen diğer meslek grupları (Araba alım-satım uzmanlığı, güzellik uzmanlığı, büro yönetimi, çocuk koçluğu…vb.) için ilgili kursu takip ederek sınavı geçmeniz yeterlidir. Sınavı geçtiğinizde mesleki bilginizi iş başvurularınızda kolayca kanıtlayacak onaylı bir diploma alırsınız.

Belçika’da, ölçüsü ne olursa olsun, bir işletme açabilmek için Bedrijfsbeheer (Temel İş İdaresi) bilgisi zorunludur ve bu eğitimleri alabilmek için Belçika’da kullanılan herhangi bir resmi dili bilmek ve Merkez Sınav Kurulu’nca gerçekleştirilen bir sınavı geçmek gerekir.

Eylül 2019’dan itibaren, Bedrijfsbeheer (Temel İş İdaresi) sertifikası almak için Merkezi Sınav Kurulu’nda bir sınava girmek zorunluluğu yürürlükten kalkacaktır. Bu kendi işletmesini açmak isteyenlere büyük bir avantaj sağlayacaktır. Eğer kendi işletmenizi açmak istiyorsanız okulumuzdaki Temel İşletme Yönetimi ve Pazarlama gibi dersleri alarak mesleki yeterliliğinizi artırabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Staj yapılacak firmayı ve mekanı öğrencinin bulması beklenmektedir. Okulumuz sadece firma ve öğrenci arasındaki sözleşmeyi sağlamaktadır.

Kursunuzla direkt ilgili bir firmada staj yapmanız gerekmektir. Çünkü staj yapmanın amacı okulda almış olduğunuz teorik eğitimin iş hayatındaki uygulamalarını bizzat yaşayabilmektir. Stajınızın toplam süresi 300 saati geçemez.Unutmayın ki staj yapmaya başladığınız sırada, Online Eğitim'de kayıtlı öğrenci olmalı, ve stajınızı Türkiye dışında yapıyorsanız uygun bir kimlik kartı, pasaport veya Avrupa Birliği üyesi olmayan vatandaşlar için geçerli bir oturma iznine sahip olmalısınız. Okulumuz bu işlemler için yardımcı olmamaktadır.

Kurslara bir iki adımda kolayca kaydolabilirsiniz. İlk adım olarak, online başvuru formunu doldurun. Bu işlem sonrasında ödemenizi nasıl tamamlamanız gerektiğiyle ilgili bizden otomatik bir e-posta alacaksınız. Ödeme işleminiz (genellikle sonraki üç iş günü) okulumuz tarafından onaylandıktan sonra, bir onay mektubu belirttiğiniz adrese gönderilir. Ayrıca temsilciliklerimizden birine uğrayarak her zaman yüz yüze kayıt yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kayıt yaptırmayı seçtiğinizde kayıt ücretini banka ya da kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Belçika'da yaşıyorsanız aşağıdaki temsilciliklerimizi mesai saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Tüm eğitim danışmanlarımız size İngilizce, Hollandaca ve Fransızca olarak yardımcı olacaklardır. Türkçe destek için e-posta adresimize ulaşabilirsiniz: info@onlineegitim.eu. Temsilciliklerimizin tam adreslerine ulaşmak için webstiemizde İletişim > Temsilciliklerimiz menüsünü ziyaret edebilirsiniz.

Belçika Mesai Saatleri

Anvers: her iş günü 08:30-18:30 ve Cumartesi 11.00-16.00
Gent: her iş günü 10.00-17.00
Hasselt: her iş günü 10.00-17.00
Brüksel: her iş günü 08:30-17.00

Basılı ders klasörünüz yani ders kitabınız postayla hızla adresinize gönderilir. Evde çalışmanın esnekliği sayesinde istediğiniz yerde ve zaman çalışabilirsiniz. Herhangi bir ders için, eğitmeniniz belirtmedikçe, ekstra bir ders materyali almak zorunda değilsiniz.

Online Eğitim geleceğinize yönelik doğru seçimi yapmanız için etkin bir rehberlik servisi sunmaktadır. Her zaman temsilciliklerimizden birine uğrayarak kurs materyaline göz atabilir, eğitim danışmanlarımızla yüzyüze görüşebilirsiniz.

Online Eğitim tüm eğitim materyalini paket halinde BPost ya da başka bir posta aracığıyla göderecektir. Bu pakette kursunuzu başarıyla tamamlamak için sahip olmanız gereken her şeyi bulacaksınız. Elektronik Öğrenci Platformuna giriş ve sınavlar pakete dahildir. Diğer bir deyişle, ek bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bir internet erişimine sahip olmanız yeterlidir.

Tüm sorularınız ve görüşleriniz için Elektronik Öğrenci Platformuna giriş yaparak eğitmeninize ulaşabilirsiniz. Bu platformda ayrıca tüm çevrimiçi egzersiz, alıştırma, ödevler, ekstra video ve dil dersleri için ses kayıtları bulunmaktadır. Öğretmeniniz tüm sorularınıza 48 saat içinde yanıt vermekle sorumludur.

Tüm sorularınız ve görüşleriniz için temsilciliklerimizdeki sekreterlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz size en iyi çözümü sağlamak için hazırdır. Gerekirse iletişim formumuzu doldurarak görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Bu şekilde kurslarımızın kalitesini sürekli izler ve güvence altında tutarız.

Merkezimiz her zaman en iyi kaliteyi hedefler. Tüm çalışanlarımız kursunuza kişisel olarak önem verir. Tüm istek ve şikayetlerinizi, hızla aksiyon alabilmemiz adına sekreterliğimize iletmenizi rica ederiz. Bunu dilerseniz isminizi vermeden, anonim olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Her eğitimin sonunda kurs ve eğitmenler hakkında görüşlerinizi belirtmeniz istenmektedir. Bu görüşleriniz eğitmenler yeni bir kursa atanmadan önce değerlendirilir. Size mükemmel bir eğitim sunmak için buradayız. Özetle, her türlü isteğinize ve önerinize açığız.

Online Eğitim’in eğitimci kadrosu alanında girişimci ve alanında serbest çalışan statüsüne sahip profesyonel deneyime sahip uzman kişilerden oluşur. Kurslarımızın kalitesini sağlamak için, serbest meslek çalışanı olarak alanında en az üç yıllık mesleki deneyime sahip eğitmenlerle çalışıyoruz. Ekibimizi güçlendirmek isterseniz, özgeçmişinizi ve motivasyon mektubunuzu recruitment@onlineegitim.eu adresine gönderebilirsiniz.