Course

VİDEO MONTAJ VE DÜZENLEME

Videolarla formatladığınız hikaye anlatıcılığınızı yayına hazır hale getirmede zorlanıyor musunuz? Bu kurs size tüm teknik aşamaları veriyor ve sizi adım adım filmin sonuna götürüyor.

Video montaj ve düzenleme, post prodüksiyon aşamasının temel kursudur. Kurs boyunca video kamera kullanımından film kategorilerine, kompozisyon ve anlatım tekniklerinden video düzenlemeye, ses düzenlemeden görsel efektlere kadar tüm uygulamaları ve Final Cut programını detayıyla öğreneceksiniz. Eğitimin sonunda ulusal veya yerel televizyon kanallarında ya da prodüksiyon firmalarının video montaj departmanlarında çalışabilir, fikirlerinizi profesyonel biçimde görüntüye aktarabilirsiniz. Ayrıca tüm konular Belçika ve Hollanda’nın uzaktan eğitim alanında önde gelen eğitim kurumu tarafından Türkçe destekli olarak sunulmaktadır.

PRACTICAL INFO

Ev kursları

Duration: 3-6 ay

Diploma

239.00 euro


Training brochure
Trial lesson
Registering

Online Eğitim, Ondernemersschool’a bağlı, Benelüks ülkelerinde önde gelen bir eğitim kurumudur. Okulumuz yeni bir kariyere adım atmanız için birçok farklı sektörde mesleki eğitimi dünyanın birçok köşesinde online olarak sunmaktadır. Okulumuz Wellnessfederatie, Profesyonel Mesleki Yeterlilik Merkezi gibi ulusal ve uluslarası birçok kuruluş tarafından akredite edilmiş olup, CRKBO’ya (Hollanda Mesleki Eğitim Kayıt Merkezi) kayıtlıdır. Bu da eğitimlerimizin Kısa Süreli Mesleki Eğitimler için oluşturulan uluslararası Kalite Yönetim Standartlarına sahip olduğunun kanıtıdır. Online Eğitim ayrıca  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir.

LESSONS

Evden internete bağlanarak katılacağınız bu eğitim için kendi çalışma programınızı ve ritminizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Kursunuzun dijital versiyonuna bir kursa kayıt olduğunuz anda öğrenci platformundan ulaşabilirsiniz. Kursunuzun basılı materyali en kısa sürede adresinize postalanır. Bununla birlikte bu eğitim size bir yıl kişisel uzman öğretmen rehberliği sunmaktadır. Online öğrenci platformu üzerinden öğretmeninizle iletişim kurabilir, yine tüm diğer ek bilgileri ve alıştırmaları bu platformunda bulabilirsiniz.

Internship

Video Montaj ve Düzenleme eğitim bilgilerinizi pratiğe dökmek ister misiniz? O zaman kesinlikle staj yapın! Böylece CV’nizde avantaj kazandıracak bir iş deneyimi kazanırsınız! Buna ek olarak, profesyonel ağınızı da genişletebilirsiniz!Staj yapacağınız süreyi ve organizasyonu kendiniz seçebilirsiniz. Böylece kendiniz için en ideal stajı bulabilirsiniz. Maksimum 300 saatlik bir staj yapma hakkınız vardır. Stajınızı onaylatmak için eğitim danışmanlarımızla bir sözleşme yapabilirsiniz. Daha sonra bu sözleşmeyi staj sağlayan organizasyonla birlikte tamamlayıp, bize geri gönderin. Böylece stajınıza hemen başlayabilirsiniz. Bu şekilde gelecekteki kariyeriniz için yer ayırabilirsiniz!

Necessities

Bu kurs için herhangi bir ek materyale ihtiyacınız yoktur.Video Montaj ve Düzenleme eğitimine kaydolduğunuz anda, ders kitabınıza kısa sürede ulaşabilecek, eğitimcinizden mesleki rehberlik alabileceğiniz öğrenci platformuna hızla erişebileceksiniz. Bu sayede Video Montaj ve Düzenleme eğitiminize hemen başlayabilirsiniz.

Tuition

Video Montaj ve Düzenleme eğitimine 239.00 € ödeyerek kayıt olabilirsiniz. Resimli ve örneklendirilmiş ders materyali, öğrenci platformuna erişim ve bir yıl süreyle kişisel uzman öğretmen rehberliği kayıt ücrete dahildir!

PROGRAM

 • Filmin tarihçesi
 • Video kamera kullanımı
 • Farklı film kategorileri
 • Kurgu ve montaja giriş
 • Kurulum
 • Final Cut arayüz
 • Final Cut özellikleri ve kullanım teknikleri
 • Bellek
 • Kaba kurgu
 • Montaj
 • Post prodüksiyon
 • Greenbox tekniği nedir
 • Greenbox tekniği nasıl kullanılır
 • Öğrenci bitirme projesi
FREE
Trial lesson

SKILLS

 • Profesyonel olarak film montajlama
 • Videoda ses düzenleme ve görsel efekt kullanma
 • Videoları yayına hazır hale getirme

CAREER OPPORTUNITIES

 • Bağımsız bir video sanatçısı olarak çalışabilir, kendi videolarınızın kurgu ve montajını yapabilirsiniz
 • İlgiyle izlediğiniz film ve dizi setlerinde kurgucu olarak yer alabilir,
 • Ulusal veya yerel televizyon kanallarında haber ve reklam video kurgularını yapabilir,
 • Prodüksiyon firmaların kurgu ve montaj departmanlarında çalışabilirsiniz

EXAMS AND DIPLOMA

Online Eğitim’de sınava girmek için birkaç seçeneğiniz var. Belçika veya Hollanda'daki ofislerimizden birine gelebilir ve Video Montaj ve Düzenleme sınavınıza burada girebilirsiniz. Yurtdışında  yaşıyorsanız, çevrimiçi bir sınav için randevu alabilirsiniz. Sınav teorik ve pratik olarak iki bölümden oluşmaktadır. Sınavı geçmek için % 60 puan alma şartı vardır.

Exclusive participation in the course Beauty

At De Schoonheidsschool we find it very important to help you give your career a real boost. That is why you get completely free access to the unique Wellness Marketing course after obtaining your diploma. During this indispensable series of lessons, successful entrepreneurs from the world of beauty, wellness and fashion will tell you all the secrets to reach the top in this challenging sector!

DISCOVER THIS
Course

Frequently Asked Questions

Bu eğitim için bir ön bilgiye sahip olmalı mıyım?
Hayır, herhangi bir ön bilgiye sahip olmanıza gerek yoktur. Dersler açık ve anlaşılır anlatımıyla sıfırdan başlayıp profesyonel olmanız için gereken tüm bilgi ve becerileri veriyor.
Kursun süresi nedir?
Öğrencilerin çoğu bu ders materyalini altı ila dokuz ay içinde tamamlamaktadır. Bu tamamen sizin çalışma ritminize bağlıdır. Eğitim paketi seçmiş olduğunuz kursun süresini ve bir yıllık kişisel rehberliği kapsamaktadır.
Bu kursa kimler katılabilir?
Herkes!Bu kursa katılmak için herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Sektörde çalışmak isteyen herkes bu kurslara katılabilir.
İstediğim zaman kursa başlayabilir miyim?
Elbette. İstediğiniz zaman kursa başlayabilirsiniz. Geleneksel bir okula bağlı olmadığımız ve online eğitim verdiğimiz için, internete ulaşabildiğiniz her yerden, istediğiniz zaman eğitime katılabilir, kaldığınız yerden eğitiminize devam edebilirsiniz.
Kurslara nasıl kayıt olabilirim?
Kurslara bir iki adımda kolayca kaydolabilirsiniz. İlk adım olarak, online başvuru formunu doldurun. Bu işlem sonrasında ödemenizi nasıl tamamlamanız gerektiğiyle ilgili bizden otomatik bir e-posta alacaksınız. Ödeme işleminiz (genellikle sonraki üç iş günü) okulumuz tarafından onaylandıktan sonra, bir onay mektubu belirttiğiniz adrese gönderilir. Ayrıca temsilciliklerimizden birine uğrayarak her zaman yüz yüze kayıt yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kayıt yaptırmayı seçtiğinizde kayıt ücretini banka ya da kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.
Neden evden çalışmayı seçmeliyim?
Evden çalışmanın en büyük avantajı esnekliktir. Nerede ve ne zaman isterseniz ders çalışabilirsiniz. Eğitiminizin hangi ritimde kadar sürececeğine (programın başlamasından sonra 5 yıl içinde sınava girebilirsiniz) karar verebilir ve eğitiminizi bir işle ve / veya aile yaşamınızla kolayca birleştirebilirsiniz!
APPLY NOWContact

DENEYİMLİ VE KABUL GÖREN EĞİTİM KURUMU

Online Eğitim, Ondernemersschool’a bağlı, Benelüks ülkelerinde önde gelen bir eğitim kurumudur. Okulumuz yeni bir kariyere adım atmanız için birçok farklı sektörde mesleki eğitimi dünyanın birçok köşesinde online olarak sunmaktadır. Okulumuz Wellnessfederatie, Profesyonel Mesleki Yeterlilik Merkezi gibi ulusal ve uluslarası birçok kuruluş tarafından akredite edilmiş olup, CRKBO’ya (Hollanda Mesleki Eğitim Kayıt Merkezi) kayıtlıdır. Bu da eğitimlerimizin Kısa Süreli Mesleki Eğitimler için oluşturulan uluslararası Kalite Yönetim Standartlarına sahip olduğunun kanıtıdır. Online Eğitim ayrıca  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir.
KAYIT OLUN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN