Course

DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK

Bu kurs size profesyonel fotoğrafçılığın temellerini veriyor. Teknik unsurları yaratıcılığınızla birleştireceğiniz eğitim sonunda profesyonel olarak çalışabilir ya da hobinizi geliştirebilirsiniz.

İyi bir fotoğraf ışığı iyi kullanmakla ilgilidir. Bu kursta benzersiz derinliği elde etmek için gereken ışık kontrolü ve alan derinliği ile iyi bir kompozisyon için gereken perspektif, görme gibi konular profesyonel fotoğrafçı eğitmeniniz tarafından sunulacaktır. Fotoğrafın temellerini almak ya da dijital fotoğraf makinenize hakim olmak istiyorsanız bu kurs kesinlikle sizin için.

Makine ve objektifler hakkında detaylı bilgiye sahip olacak, makinenizdeki tüm menüleri kolayca tanıyacaksınız. Tüm konular Belçika ve Hollanda’nın uzaktan eğitim alanında önde gelen eğitim kurumu tarafından Türkçe destekli olarak sunulmaktadır. Kursun sonunda serbest olarak ya da fotoğraf stüdyoları, reklam ajansları gibi sektörlerde çalışabilirsiniz.

PRACTICAL INFO

Ev kursları

Duration: 3-6 ay

Diploma

249.00 euro


Training brochure
Trial lesson
Registering

Online Eğitim, Ondernemersschool’a bağlı, Benelüks ülkelerinde önde gelen bir eğitim kurumudur. Okulumuz yeni bir kariyere adım atmanız için birçok farklı sektörde mesleki eğitimi dünyanın birçok köşesinde online olarak sunmaktadır. Okulumuz Wellnessfederatie, Profesyonel Mesleki Yeterlilik Merkezi gibi ulusal ve uluslarası birçok kuruluş tarafından akredite edilmiş olup, CRKBO’ya (Hollanda Mesleki Eğitim Kayıt Merkezi) kayıtlıdır. Bu da eğitimlerimizin Kısa Süreli Mesleki Eğitimler için oluşturulan uluslararası Kalite Yönetim Standartlarına sahip olduğunun kanıtıdır. Online Eğitim ayrıca  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir.

LESSONS

Evden internete bağlanarak katılacağınız bu eğitim için kendi çalışma programınızı ve ritminizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Kursunuzun dijital versiyonuna bir kursa kayıt olduğunuz anda öğrenci platformundan ulaşabilirsiniz. Kursunuzun basılı materyali en kısa sürede adresinize postalanır. Bununla birlikte bu eğitim size bir yıl kişisel uzman öğretmen rehberliği sunmaktadır. Online öğrenci platformu üzerinden öğretmeninizle iletişim kurabilir, yine tüm diğer ek bilgileri ve alıştırmaları bu platformunda bulabilirsiniz.

Internship

Dijital Fotoğrafçılık eğitim bilgilerinizi pratiğe dökmek ister misiniz? O zaman kesinlikle staj yapın! Böylece CV’nizde avantaj kazandıracak bir iş deneyimi kazanırsınız! Buna ek olarak, profesyonel ağınızı da genişletebilirsiniz!Staj yapacağınız süreyi ve organizasyonu kendiniz seçebilirsiniz. Böylece kendiniz için en ideal stajı bulabilirsiniz. Maksimum 300 saatlik bir staj yapma hakkınız vardır. Stajınızı onaylatmak için eğitim danışmanlarımızla bir sözleşme yapabilirsiniz. Daha sonra bu sözleşmeyi staj sağlayan organizasyonla birlikte tamamlayıp, bize geri gönderin. Böylece stajınıza hemen başlayabilirsiniz. Bu şekilde gelecekteki kariyeriniz için yer ayırabilirsiniz!

Necessities

Bu kurs için herhangi bir ek materyale ihtiyacınız yoktur.Dijital Fotoğrafçılık eğitimine kaydolduğunuz anda, ders kitabınıza kısa sürede ulaşabilecek, eğitimcinizden mesleki rehberlik alabileceğiniz öğrenci platformuna hızla erişebileceksiniz. Bu sayede Dijital Fotoğrafçılık eğitiminize hemen başlayabilirsiniz.

Tuition

Dijital Fotoğrafçılık eğitimine 249.00 € ödeyerek kayıt olabilirsiniz. Resimli ve örneklendirilmiş ders materyali, öğrenci platformuna erişim ve bir yıl süreyle kişisel uzman öğretmen rehberliği kayıt ücrete dahildir!

PROGRAM

 • Fotoğrafın tarihi
 • Fotoğraf kamerasının bileşenleri
 • Fotoğraf makinesi çeşitleri
 • Temel fotoğrafçılık bilgisi
 • Pozlandırma nedir
 • Işık
 • Diyafram
 • Obtüratör
 • Alan derinliği
 • Çekimin yapılması ve görüntü
 • Çekim teknikleri
 • Yardımcı elamanlar
 • İyi bir fotoğrafta kompozisyon
 • Yasal haklar
FREE
Trial lesson

SKILLS

 • Fotoğraf makinesinin bileşenleri ve fotoğraf çekme aşamaları
 • Alan derinliği, ışık kontrolü, makina objektifi, fotoğraf işleme
 • Çözünürlük ve resim boyutuyla ilgili detaylar

CAREER OPPORTUNITIES

 • Bağımsız bir fotoğrafçı olarak hemen başlayabilirsiniz. Örneğin etkinlik, düğün fotğrafları çekebilir, portre fotoğrafçılığı yapabilirsiniz.
 • Fotoğraf stüdyonlarında staj yapabilir ya da işe başlayabilirsiniz
 • Reklam ajanslarında, film sektöründe asistan olarak fotoğraf çekimlerinde çalışabilirsiniz

EXAMS AND DIPLOMA

Online Eğitim’de sınava girmek için birkaç seçeneğiniz var. Belçika veya Hollanda'daki ofislerimizden birine gelebilir ve Dijital Fotoğrafçılık sınavınıza burada girebilirsiniz. Yurtdışında yaşıyorsanız, çevrimiçi bir sınav için randevu alabilirsiniz. Sınav teorik ve pratik olarak iki bölümden oluşmaktadır. Sınavı geçmek için % 60 puan alma şartı vardır.

Exclusive participation in the course Beauty

At De Schoonheidsschool we find it very important to help you give your career a real boost. That is why you get completely free access to the unique Wellness Marketing course after obtaining your diploma. During this indispensable series of lessons, successful entrepreneurs from the world of beauty, wellness and fashion will tell you all the secrets to reach the top in this challenging sector!

DISCOVER THIS
Course

Frequently Asked Questions

Fotoğraf makinesine sahip olmalı mıyım?
Evet, kursu takip etmek için bir fotoğraf makinesine sahip olmalısınız.
Hemen başlayabilir miyim?
Elbette. İstediğiniz zaman kursa başlayabilirsiniz. Online eğitim verdiğimiz için, internete ulaşabildiğiniz her yerden, istediğiniz zaman eğitime katılabilirsiniz.
Fotoğrafçılık ya da kameralar hakkında bir şey bilmek zorunda mıyım?
Hayır, bir ön bilgiye sahip olmanıza gerek yoktur.
Kursun süresi nedir?
Öğrencilerin çoğu bu ders materyalini altı ila dokuz ay içinde tamamlamaktadır. Bu tamamen sizin çalışma ritminize bağlıdır. Eğitim paketi seçmiş olduğunuz kursun süresini ve bir yıllık kişisel rehberliği kapsamaktadır.
Kurslara nasıl kayıt olabilirim?
Kurslara bir iki adımda kolayca kaydolabilirsiniz. İlk adım olarak, online başvuru formunu doldurun. Bu işlem sonrasında ödemenizi nasıl tamamlamanız gerektiğiyle ilgili bizden otomatik bir e-posta alacaksınız. Ödeme işleminiz (genellikle sonraki üç iş günü) okulumuz tarafından onaylandıktan sonra, bir onay mektubu belirttiğiniz adrese gönderilir. Ayrıca temsilciliklerimizden birine uğrayarak her zaman yüz yüze kayıt yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kayıt yaptırmayı seçtiğinizde kayıt ücretini banka ya da kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.
Neden evden çalışmayı seçmeliyim?
Evden çalışmanın en büyük avantajı esnekliktir. Nerede ve ne zaman isterseniz ders çalışabilirsiniz. Eğitiminizin hangi ritimde kadar sürececeğine (programın başlamasından sonra 5 yıl içinde sınava girebilirsiniz) karar verebilir ve eğitiminizi bir işle ve / veya aile yaşamınızla kolayca birleştirebilirsiniz!
APPLY NOWContact

DENEYİMLİ VE KABUL GÖREN EĞİTİM KURUMU

Online Eğitim, Ondernemersschool’a bağlı, Benelüks ülkelerinde önde gelen bir eğitim kurumudur. Okulumuz yeni bir kariyere adım atmanız için birçok farklı sektörde mesleki eğitimi dünyanın birçok köşesinde online olarak sunmaktadır. Okulumuz Wellnessfederatie, Profesyonel Mesleki Yeterlilik Merkezi gibi ulusal ve uluslarası birçok kuruluş tarafından akredite edilmiş olup, CRKBO’ya (Hollanda Mesleki Eğitim Kayıt Merkezi) kayıtlıdır. Bu da eğitimlerimizin Kısa Süreli Mesleki Eğitimler için oluşturulan uluslararası Kalite Yönetim Standartlarına sahip olduğunun kanıtıdır. Online Eğitim ayrıca  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir.
KAYIT OLUN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN