Course

BEDRIJFSBEHEER

Kendi işini kurmak ve bu işi sorunsuzca yürütmek her girişimcinin hayalidir. Bu kurs size işte tam olarak da bunu ve daha fazlasını öğretecek. Temel İş İdaresi eğitimiyle sadece bir girişimci olmanın ne demek olduğunu öğrenmeyecek, başarılı bir girişimci olmak için bilmeniz gereken temel bilgileri alacaksınız.

Belçika’daki Temel İş İdaresi (Bedrijfsbeheer) sınavı yalnızca Belçika’daki resmi dillerde gerçekleştirilmektedir. Eğer girişimci bir ruha sahipseniz fakat Felemenkçe öğrenmeye hala devam ediyorsanız, bu işletmenizin ilk adımlarını atmasına engel olmamalı. Bu benzersiz çift dilli kursu hazırlamamıza bizi motive eden de işte budur!  Tüm içeriği anladığınızdan emin olmak için konuları kendi dilinize çalışabilir ve Felemenkçe yapılan sınavı geçmeniz için içeriğin farklı bir sayfadaki  çevirisinden faydalanabilirsiniz.  

PRACTICAL INFO

Ev kursları

Duration: 1-3 ay

Sertifika

139.00 euro


Training brochure
Trial lesson
Registering

Online Eğitim, Ondernemersschool’a bağlı, Benelüks ülkelerinde önde gelen bir eğitim kurumudur. Okulumuz yeni bir kariyere adım atmanız için birçok farklı sektörde mesleki eğitimi dünyanın birçok köşesinde online olarak sunmaktadır. Okulumuz Wellnessfederatie, Profesyonel Mesleki Yeterlilik Merkezi gibi ulusal ve uluslarası birçok kuruluş tarafından akredite edilmiş olup, CRKBO’ya (Hollanda Mesleki Eğitim Kayıt Merkezi) kayıtlıdır. Bu da eğitimlerimizin Kısa Süreli Mesleki Eğitimler için oluşturulan uluslararası Kalite Yönetim Standartlarına sahip olduğunun kanıtıdır. Online Eğitim ayrıca  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir.

LESSONS

Evden internete bağlanarak katılacağınız bu eğitim için kendi çalışma programınızı ve ritminizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Kursunuzun dijital versiyonuna bir kursa kayıt olduğunuz anda öğrenci platformundan ulaşabilirsiniz. Kursunuzun basılı materyali en kısa sürede adresinize postalanır. Bununla birlikte bu eğitim size bir yıl kişisel uzman öğretmen rehberliği sunmaktadır. Online öğrenci platformu üzerinden öğretmeninizle iletişim kurabilir, yine tüm diğer ek bilgileri ve alıştırmaları bu platformunda bulabilirsiniz.

Internship

Bu kurs için herhangi bir staj almanıza gerek yoktur. Merkez Sınav Kurulu’nun düzenlediği sınavı geçmeniz yeterlidir.

Necessities

Bu kurs için herhangi bir ek materyale ihtiyacınız yoktur.Bedrijfsbeheer eğitimine kaydolduğunuz anda, ders kitabınıza kısa sürede ulaşabilecek, eğitimcinizden mesleki rehberlik alabileceğiniz öğrenci platformuna hızla erişebileceksiniz. Bu sayede Bedrijfsbeheer eğitiminize hemen başlayabilir, merkez sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Tuition

Bedrijfsbeheer eğitimine 139.00 € ödeyerek kayıt olabilirsiniz. Resimli ve örneklendirilmiş ders materyali, öğrenci platformuna erişim ve bir yıl süreyle kişisel uzman öğretmen rehberliği kayıt ücrete dahildir!

PROGRAM

 • Girişimcilik nedir?
 • Nasıl girişimci olunur?
 • Birincil ya da ikincil meslek olarak kendi işinizi kurmak
 • İş Planı hazırlama
 • Temel muhasebe (tekli ve ikili giriş)
 • Katma değer vergisi (KDV)
 • Alış ve satış günlüklerini doldurmak
 • Finansal günlük tutmak (kasa defteri)
 • Envanter hazırlamak
 • İşletme planı hazırlamak
 • Bilançolar, kar ve zarar dökümleri hazırlamak
 • Ticari yasalar
 • Şirket yasası bilgileri
 • Vergilerinizi hesaplamak
FREE
Trial lesson

SKILLS

 • Kendi işini başlatabilme
 • Sosyal sigorta fonunu seçme
 • Bir iş planı hazırlayabilme
 • Bir şirketin mali açıdan sağlam olup olmadığını finansal olarak kontrol etme
 • Kendi vergilerinizi hesaplama ve KDV deklarasyonunun nasıl çalıştığını kavrama
 • Muhasebecinizi daha iyi anlama
 • Farklı sözleşmeler hakkında bilgi sahibi olma

CAREER OPPORTUNITIES

 •  Merkez Sınavı geçerek kendi işinizi şimdi kurun!

EXAMS AND DIPLOMA

Online Eğitim’de sınava girmek için birkaç seçeneğiniz var. Belçika veya Hollanda'daki ofislerimizden birine gelebilir ve Bedrijfsbeheer sınavınıza burada girebilirsiniz. Yurtdışında yaşıyorsanız, çevrimiçi bir sınav için randevu alabilirsiniz. Sınav teorik ve pratik olarak iki bölümden oluşmaktadır. Sınavı geçmek için % 60 puan alma şartı vardır.

Exclusive participation in the course Beauty

At De Schoonheidsschool we find it very important to help you give your career a real boost. That is why you get completely free access to the unique Wellness Marketing course after obtaining your diploma. During this indispensable series of lessons, successful entrepreneurs from the world of beauty, wellness and fashion will tell you all the secrets to reach the top in this challenging sector!

DISCOVER THIS
Course

Frequently Asked Questions

Bu diplomaya sahip olmadan iş kurabilir miyim?
Hayır. Belçika'da bağımsız bir girişimci olmak için Temel İş İdaresi diplomasına sahip olmanız gerekir. Her ülkenin bu konuda farklı yönetmelikleri vardır, bu yüzden kendi ülkenizdeki yönetmeliklere göz atmanızı tavsiye ederiz.
Temel İş İdaresi sınavına nerede girebilirim?
Sınavlar Brüksel'deki Merkez Sınav Komisyonu’nda gerçekleştirilmektedir. Eğer kendinizi biraz daha hazırlamak istiyorsanız, önce burada bizimle bir sınava girebilirsiniz. Bununla birlikte, öğrenci platformumuzda Flamanca hazırlanmış çoktan seçmeli sorulara ulaşabilirsiniz. Bu şekilde, sınava en iyi şekilde hazırlanırsınız.
Ev ödevim olacak mı?
Ev ödevleri asla zorunlu değildir, ancak seviyenizi değerlendirebilmemiz için önemlidir. Öğretmenler yaptığınız ödevleri düzelterek, 48 saat içinde size geri dönerler.
Bu kursu takip etmek için muhasebe hakkında bir şey bilmek zorunda mıyım?
Hayır, herkes tarafından anlaşılabilir bir şekilde hazırlandığından, kursunuzu sıfırdan başlayıp bir uzman olarak tamamlayacaksınız.
Neden evden çalışmayı seçmeliyim?
Evden çalışmanın en büyük avantajı esnekliktir. Nerede ve ne zaman isterseniz ders çalışabilirsiniz. Eğitiminizin hangi ritimde kadar sürececeğine (programın başlamasından sonra 5 yıl içinde sınava girebilirsiniz) karar verebilir ve eğitiminizi bir işle ve / veya aile yaşamınızla kolayca birleştirebilirsiniz!
Kurslara nasıl kayıt olabilirim?
Kurslara bir iki adımda kolayca kaydolabilirsiniz. İlk adım olarak, online başvuru formunu doldurun. Bu işlem sonrasında ödemenizi nasıl tamamlamanız gerektiğiyle ilgili bizden otomatik bir e-posta alacaksınız. Ödeme işleminiz (genellikle sonraki üç iş günü) okulumuz tarafından onaylandıktan sonra, bir onay mektubu belirttiğiniz adrese gönderilir. Ayrıca temsilciliklerimizden birine uğrayarak her zaman yüz yüze kayıt yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kayıt yaptırmayı seçtiğinizde kayıt ücretini banka ya da kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.
APPLY NOWContact

DENEYİMLİ VE KABUL GÖREN EĞİTİM KURUMU

Online Eğitim, Ondernemersschool’a bağlı, Benelüks ülkelerinde önde gelen bir eğitim kurumudur. Okulumuz yeni bir kariyere adım atmanız için birçok farklı sektörde mesleki eğitimi dünyanın birçok köşesinde online olarak sunmaktadır. Okulumuz Wellnessfederatie, Profesyonel Mesleki Yeterlilik Merkezi gibi ulusal ve uluslarası birçok kuruluş tarafından akredite edilmiş olup, CRKBO’ya (Hollanda Mesleki Eğitim Kayıt Merkezi) kayıtlıdır. Bu da eğitimlerimizin Kısa Süreli Mesleki Eğitimler için oluşturulan uluslararası Kalite Yönetim Standartlarına sahip olduğunun kanıtıdır. Online Eğitim ayrıca  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir.
KAYIT OLUN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN